1. Home
  2. Nieuws
  3. VDZ krijgt als 1e de Topprestatiebadge uitgereikt

VDZ krijgt als 1e de Topprestatiebadge uitgereikt

20 juni 2023
Translate this page

Tijdens het grote Henk Evers-toernooi afgelopen zaterdag, 17 juni, kreeg voetbalvereniging VDZ de Topprestatiebadge Voeding 1 uitgereikt. Zij zijn daarmee de eerste sportclub in Arnhem. Deze badge is een initiatief van JOGG-Team:fit en wordt uitgereikt aan buurtlocaties zoals clubhuis, wijkcentrum, kinderboerderij of speeltuin als zij mooie stappen hebben gezet binnen de Richtlijn Eetomgevingen van het Voedingscentrum. Tijdens de officiële uitreiking nam Stan Minderaa de Topprestatiebadge vol trots in ontvangst van wethouder Bob Roelofs.

Stan Minderaa, verenigingsmanager bij VDZ, is de initiatiefnemer. “Het is een mooie erkenning voor wat we hier doen. Als maatschappelijke club vinden we dat sporten bijdraagt aan gezond leven, maar dat stopt niet bij voetballen alleen. Gezondheid gaat ook over een rookvrije omgeving, minder alcohol en betere keuzes in eten en drinken. Fruit kon je altijd al bij ons kopen, maar nu bieden we dat gratis aan, net als het water bij ons watertappunt. Eigenlijk zijn we gewoon gestart, er was niet vooraf een uitgebreid plan. Ik had al eerder contact gehad met JOGG en zij wezen mij op deze badges en hoe we die konden verdienen. Ons bestuur stond er gelijk achter.

Vorig jaar hebben we een stimuleringsbudget aangevraagd bij NOC*NSF. Van dit budget hebben we een koelvitrine gekocht voor op de bar. Hierin liggen de gezonde etenswaren uitgestald zoals broodjes, wraps, smoothies en yoghurt. Bij toernooien merkten we al dat gezonde broodjes goed liepen. De groep voetbaldames tussen 18 en 25 jaar hebben ons wel gestimuleerd. Zij wilden graag gezondere producten in de kantine. En vanaf daar zijn we er meer mee bezig gegaan.

Altijd een gezonde keuze

Bij de gezonde kantine gaat het erom hoe je kinderen en volwassenen kunt verleiden tot de betere keuze. We zetten bijvoorbeeld de gezondere producten prominent in het zicht of bovenaan op de kaart”, vertelt Stan. “En we hebben de snoepautomaat weggehaald. Een soberder assortiment, waarbij friet en bitterballen nog steeds mogen – de kantine is er tenslotte voor de gezelligheid – alleen staan ze nu ergens onderaan de kaart. Onze vrijwilligers waren eerst wat terughoudend over het nieuwe assortiment. Of het niet veel meer tijd zou kosten? Dat blijkt in de praktijk niet zo te zijn. Een gezond broodje maken kost net zoveel tijd als een frietje bakken; misschien zelfs minder tijd. En het is ook niet duurder. We merken dat mensen de minder gezonde producten niet echt missen. Toen we de Fristi van de kaart afhaalden, was er wel wat gemopper. Maar na een paar weken hoorden we er niks meer over. Het lost zich ook vanzelf op als je goede alternatieven aanbiedt. Vandaag konden zo'n 1000 kinderen het al ervaren tijdens het toernooi.

De badge geeft aan dat we gezonde voeding serieus nemen. We willen dan ook andere clubs stimuleren hiermee aan de slag te gaan. Op een eenvoudige manier werken aan een gezonde sportomgeving voor je clubleden".

Ook aan de slag met je eigen locatie?

Team:fit is de kosteloze werkwijze waarmee JOGG zich inzet voor een gezondere sport- en buurtomgeving, onder andere door het voedingsaanbod gezonder te maken. Daarnaast is er aandacht voor een rookvrij sportterrein en verantwoord alcoholgebruik binnen de sportomgeving.

Wil je als vereniging of buurthuis hier zelf mee aan de slag of heb je vragen over een gezonde leefomgeving? Neem dan contact op met Maike Cremers, de lokale coördinator Team:Fit via maike.cremers@sportbedrijfarnhem.nl.

 

Tags Gezonde leefstijl Voetbal Kinderen Jongeren Studenten Volwassenen Senioren
Deze website maakt gebruik van cookies

Sportbedrijf Arnhem maakt gebruik van cookies om jouw websitebezoek makkelijk en persoonlijker te maken. Door verder gebruik te maken van deze website ga je hiermee akkoord. Je kunt je voorkeuren en toestemming altijd wijzigen. Bekijk onze cookieverklaring